Ciepło zimą, chłodno latem

Ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową ma coraz więcej zwolenników. Dzięki takiemu docieplaniu poddaszy, bez generowania dodatkowych kosztów ogrzewania czy klimatyzacji, zyskujemy ciepło w zimie...

Pianka kontra wełna!

Żywotność termoizolacji przekłada się na ilość lat spokoju od napraw. Skuteczna izolacja pianką poliuretanową zwalnia z troski o termoizolację budynku na cały okres jego żywotności.

Technologia natrysku pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to materiał wykorzystywany do izolacji różnego rodzaju powierzchni, między innymi dachów, stropów, ścian, sufitów i docieplania poddaszy. Chociaż pianka poliuretanowa bez wątpienia posiada doskonałe właściwości, to swoją popularność zawdzięcza także technologii natrysku, która znacznie przyspiesza proces izolacji budynku.

Skuteczne ocieplanie czyli wielkie oszczędzanie

Znane powiedzenie mówi o wyrzucaniu pieniędzy w błoto, podczas gdy, w sezonie grzewczym większość z nas codziennie wyrzuca pieniądze. w dach. Przez źle wykonane ocieplenie poddasza lub stropu, dziennie z domu ucieka tyle ciepłego powietrza, ile potrzeba do napełnienia dwóch sterowców. Jest na to rada - skuteczna izolacja pianką poliuretanową, dzięki której na kosztach ogrzewania możemy zaoszczędzić nawet do 70% w porównaniu z tradycyjnymi metodami ociepleń.

Pianka poliuretanowa – obalamy mity

Ocieplanie pianką poliuretanową w Polsce wciąż uważane jest za nowość. Niektórzy inwestorzy boją się rzekomo niesprawdzonego systemu dociepleń, a zwolennicy tradycyjnych metod ocieplania pogłębiają mity, które zniechęcają do wykonania skutecznej izolacji pianką. Postanowiliśmy obalić najczęściej powtarzane mity na temat pianki poliuretanowej i otworzyć oczy inwestorom, którym wmówiono, że pianka to ryzyko.

Obiekty przemysłowe – jaką izolację wybrać?

Dobra termoizolacja jest szczególnie ważna w budownictwie przemysłowym. Na ogół duże powierzchnie hal produkcyjnych, magazynów i innych obiektów funkcjonalnych generują olbrzymie koszty eksploatacji. Istnieje jednak sposób, by nie tracić pieniędzy wraz z ciepłem z ogrzewania i przyjemnym chłodem dochodzącym z klimatyzacji, a przy okazji podwyższyć bezpieczeństwo budynku.